اوائل عید داغ بودیم گفتیم بزنیم تو نخ تحلیل بنا و كار فرهنگی و مطالعات و غیره و ذلك... بسوزه پدر پیری... خلاصه اینكه وسط اردیبهشتیم و هنوز شروع نكردیم.

ولی همونطور كه جدیدیا میگن، ماهی رو هرموقع از آب بگیری می میره! بنابر این تصمیم براین شد كه ما اولین ابول رو، منظورم اولین بنا رو كه پیشنهادش رو یكی از بینندگان اون مطلب خدابیامرز داده بود، بشناسیم و دوستان اگه حال دارن تحلیلش كنن و به بحث بذاریم ببینیم چند چندیم.

این بنا چیزی نیست جز اریكه ایرانیان... تشویق نكنین.... بلند نشین .... منم! ... خودمم!

این چیزایی كه تو این پست در مورد این مجتمع فرهنگی ورزشی تجاری میخونین، از وبسایت خود مجموعه و وبگاه های تابعه برداشت شده.

پس لطفا اگه حال دارین ور ادامه مطلب كلیك كنین.
اگه حال ندارین بگینا... خودم كلیك می كنم.... جون من تعارف نكنیا.


درباره اریکه ایرانیان
مجتمع تفریحی اریکه ایرانیان در تاریخ 1379/1/14 پس از بررسی و تحقیقات بسیار دست‌ اندرکاران این پروژه عام المنفعه و با نظارت مسئولین اجرایی کشور اعم از نهاد ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و دستگاههای ذیربط در دامنه البرز با امکانات سالن استخر، سالن کنسرت و سالن سینما مورد بهره برداری قرار گرفت.

مجتمع تفریحی اریکه ایرانیان با زیربنای بیش از 20 هزار مترمربع در هشت طبقه احداث گردید که شامل دو طبقه پارکینگ اختصاصی، چهار آسانسور و چهار راه پله اصلی همراه با تمامی تجهیزات ایمنی میباشد. نمای این مجتمع تفریحی از نوع کامپوزیت پنل آلومینیومی به رنگ نقره‌ای و سنگ گرانیت می‌باشد.

مجتمع تفریحی اریکه ایرانیان دارای سالن کنسرت، سالن سینما و تئاتر، استخرهای مجزای بانوان و آقایان، سالن بدنسازی، سالن های بولینگ، بیلیارد و کافی شاپ هنرمندان و ورزشکاران و تعدادی فروشگاههای منحصر به فرد تجاری می باشد.

سالن سینما - اریكه ایرانیان
مجتمع تفریحی اریکه ایرانیان نخستین مجت مع پیاده سازی شده در ارتفاع در ایران و سومین مجتمع تفریحی پس از کالیفرنیای آمریکا و تورنتو کانادا را به لحاظ معماری و امکانات در جهان دارد.

این مجتمع تفریحی، برای رفاه مشتریان سیستمهای مکانیزه کارت خوان را فراهم نموده است.

لازم به ذکر است از ویژگی‌های مجتمع تفریحی اریکه ‌ایرانیان جذب بالغ بر 250 پرسنل می باشد که در راستای اهداف دولت پیرامون اشتغال‌زایی سهم بسزایی دارد.

مجتمع اریکه ایرانیان دارای سه سالن سینما - تئاتر ممتاز است که ظرفیت هر سالن به ترتیب 150، 132، 164 صندلی می‌باشد.

سالن‌های سینما مجتمع اریکه ایرانیان به صورت طبقاتی در طبقات همکف، اول و دوم بنا شده است که به منظور نمایش فیلم و اجرای تئاتر ساخته، و مجهز به آسانسور اختصاصی می باشد.

سه سالن سینمای ممتاز اریکه ایرانیان ظرفیت 446 تماشاچی را دارند ضمن این که هر سالن سینما، فیلم خاص خود را به نمایش می گذارد.

از دیگر ویژگی‌های سالن‌های سینما می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:
  • سیستم صدای دالبی EX
  • امکان استفاده از سه سالن‌ سینما برای کنفرانس‌ها و سخنرانی‌ها
  • مجهز به امکانات خاص نورپردازی مخفی در بدنه و سقف سالن‌های سینما
  • مجهز به پرده متحرک (موتورایز)
  • سالن‌های دو منظوره برای نمایشگاه عکس و اسلاید
  • سالن انتظار
  • فضاهای ویژه جهت بردهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی
سالن کنسرت اریکه ایرانیان در طبقه اول مجتمع قرار داشته و دارای ظرفیت 806 صندلی می باشد که می‌توان از آنها به صورت چند منظوره برای برگزاری سمینارها، همایش‌ها، شوهای تلویزیونی، تئاتر و غیره استفاده نمود.

علاوه بر سالن کنسرت اصلی، مجموعه کنسرت هال دارای اتاق‌های گریم خانم‌ها و آقایان، اتاق مانیتورینگ، اتاق صدا، اتاق تصویربرداری، سالن تشریفات (VIP) و اتاق‌هایی برای مدیریت و کارکنان با مساحت 600 متر مربع می‌باشد.

سالن کنسرت مجتمع اریکه ایرانیان، مطابق با استانداردهای بزرگ ترین سالن‌های موسیقی و سینما در جهان ساخته شده است و اولین سالن کنسرت در خاورمیانه می باشد که دارای سیستم صوتی کاملاً حرفه‌ای شامل میکسر 52 کانال (LEGEND 3000) دارای ورودی برای تنظیم صدای سالن کنسرت و نیز مانیتورینگ جداگانه برای صدای صحنه می‌باشد.

سیستم بلندگوهای سالن کنسرت از نوع Line Arrayمی باشد که قابلیت پخش صوت به صورت یکنواخت را داراست. این سیستم توانایی ضبط همزمان 48 تراک مجزا را هنگام اجرای موسیقی، تغییر صدا بعد از ضبط (Post Production) با سیستم Full Digital و نیز تصحیح صدا در محیط را بدون نیاز به حضور در استودیو دارد. علاوه بر آن قابلیت ضبط صدا و تصویر به طور همزمان (فرمت دیجیتال) با قابلیت پخش فیلم تحت استاندارد THXبا بلندگوهای Three Way Screen Array برای تفکیک بهتر پخش صوت فیلم از دیگر ویژگی‌های این سیستم می باشد.

طراحی فضای سالن کنسرت به صورت مدرن با ترکیبی از Space Frame و MDF و چوب و پارچه می باشد که تمامی سطوح آن با سیستم آکوستیک صدا همگون بوده و هارمونی خاصی ایجاد می نماید.


مجموعه ورزشی اریکه ایرانیان به منظور حفظ نشاط و تندرستی میهمانان ،امکانات مناسبی را فراهم ساخته است که این امکانات شامل استخرهای مجزای بانوان و آقایان،سالن بدنسازی، سالن بولینگ ،سالن کیو بولینگ و سالن بیلیارد می باشد.
استخر
این بخش از فضاهای ورزشی شامل دو استخر با تجهیزات كامل به تفكیك برای بانوان و آقایان و دارای سالن‌های بدنسازی با مساحت تقریبی هر یك 1500مترمربع می باشد. استخر آقایان شامل سه مجموعه سونای خشك و بخار و جكوزی كاملاً مدرن با طراحی خاص، دارای آبشار و حوضچه آب سرد و سیستم ویدیو وال كه برای اولین بار در طراحی‌های استخر مطرح گردیده است.ابعاد استخرها 25*12.5 که مطابق با استاندارد Short Swimming اروپایی می باشد. یكی از ویژگی‌های مهم استخر بانوان و آقایان مجتمع اریكه ایرانیان ضدعفونی نمودن آب بدون استفاده از پودر كلر و گاز كلر می‌باشد به گونه‌ای كه در مجموعه استخرها از سیستم‌های جدید و مدرن یونیزاسیون با دستگاههای تمام اتوماتیک برای ضدعفونی نمودن آب استفاده می گردد.هر یك از استخرها دارای کافی شاپ اختصاصی با طراحی بسیار زیبا به گونه‌ای كه از نظر منظره مشرف به استخر می‌باشد. این کافی شاپ دارای منوهای مختلف، آب میوه های طبیعی وغذاهایی که به هیچ عنوان سرخ کردنی نمی باشدو همچنین صرف صبحانه در این کافی شاپ در زمان مخصوص صورت می گیرد. تزئین نمای داخلی استخرها به فضای سبزو آب نمای داخلی برای آرامش بیشتر یکی دیگر از مزایای این مجموعه به حساب می آید.این استخر مجهز به اتاق C.P.R(فوریتهای پزشکی) و نمازخانه نیز می باشد.دارای دو رختکن معمولی و ویژه(که از لحاظ ابعاد بزرگتر می باشد)است. از دیگر ویژگی‌های آن طراحی مدرن به صورت تركیبی در سقف استخر با استفاده از پانچ متال و آلومینیوم كامپوزیت پنل و استفاده از طراحی نور در كلیه فضاهای جداره ها و سقف كه موجب ایجاد فضاهای آرام بخش می گردد. اتاق ماساژ ،حمام سنتی و آرایشگاه نیز در استخر ها پیش بینی گردیده است. که ماساژ درمانی زیر نظر اساتید حرفه ای در این مجموعه انجام می گیرد.در استخر بانوان علاوه بر موارد یاد شده امكاناتی از قبیل سالن اجرای حركات موزون، سالن آرایش، سالن ویژه بدن سازی، سه مجموعه سونای خشك و بخار، جكوزی، ده سرویس دوش، آبشار و حوضچه آب سرد وجود دارد.که حوضچه آب سرد هر دو استخر توسط چیلر خنک می شود. نورپردازی هایی که در سونای خشک طراحی گردیده درنوع خود بی نظیر بوده و باعث آرامش خاطر بیشتر فرد را فراهم می کند.سوناهای بخار نیز با بخورهای مختلف برای کسانی که بیماری قلبی دارند در نظر گرفته شده است.این استخرها دارای یک خط طولی اختصاصی شنا برای شناگران حرفه ای می باشد.در این مجموعه ورزشی استفاد از حوله های مخصوص مجزا برای هر قسمت با رنگهای مختلف(بدنسازی،حوله یخی، حوله سونا،حوله خروج و ...) باعث رعایت بیشتر بهداشت را فراهم نموده است.
سالنهای بدنسازی اریکه ایرانیان یکی از مجهزترین و مدرنترین دستگاههای بدنسازی را داراست.که برخی از این دستگاهها به شرح ذیل می باشد. چهار عدد تردمیل Johnson ، 5 عدد دوچرخه ثابت Johnson ، دو عدد ال اپتیکال Matrix که تمامی این دستگاهها یکی از معروفترین دستگاههای روز دنیا می باشدکه همزمان با تمرین کالری مصرف شده و ضربان قلب ورزشکار را دراختیار او قرارمی دهد.علاوه بر این موضوع این دستگاهها قابلیت تنظیم به گونه های اینتروال،چربی سوز،تقویت قلب،وزن کم کردن و دستی را نیز دارد.علاوه بر دستگاههای فوق دستگاههایی از قبیل سیم کش، جلوبازو،دستگاه مخصوص هم استرینگ ، دستگاه کرانچ شکم و ...می باشد که این سالن بدنسازی را از سایر سالن برتر ساخته است.دراین سالن فیلمهای آموزشی تردمیل ها علاوه بر وجود مربیان در کنار در روبروی تردمیل ها در حال پخش می باشد.این سالن بدنسازی مشرف به استخر بوده که نمای زیبایی را برای آرامش ورزشکاران فراهم کرده است.استفاده از مربیان بین المللی در این سالن یکی دیگر از مزایای آن به حساب می آید که به صورت کاملا علمی و عملی باعث نزدیک شدن به هدف ورزشکار خواهد شد.
بولینگ
مجموعه فرهنگی،ورزشی و تجاری اریکه ایرانیان دارای اولین سالن بولینگ استاندارد درایران است.هم چنین باندهای بولینگ و دستگاههای مدرن آن از پیشرفته ترین تجهیزات روز جهان به شمار می رود.از دیگر ویژگی سالن بولینگ مجهز به دوازده لاین بولینگ است که آمادگی برگزاری مسابقات جهانی را داراست.کلیه سالنهای فوق دارای بوردهای دیجیتال و سیستم کامل کامپیوتری جهت ثبت امتیازات و دیگر موارد می باشد.سالن بیلیارد و اسنوکر به صورت مجزا بر روی سالن بولینگ و مشرف به آنها طراحی گردیده است.کلیه قسمت ها دارای رختکن و سرویس مجزا از سایر بخشهای مجتمع می باشد.سالن بیلیارد اختصاصی خانوادگی از دیر ویژگیهای این بخش است.


ادامه دارد...